a slice of life imagery
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

a slice of life imagery


You are not connected. Please login or register

The Exorcism of Emily Rose

Go down  Message [Page 1 of 1]

1The Exorcism of Emily Rose Empty The Exorcism of Emily Rose Thu Aug 23, 2012 12:12 pm

Uptown Girl

Uptown Girl

[You must be registered and logged in to see this image.]

~ žanr:drama, horor, triler

~ uloge:Laura Linney, Tom Wilkinson, Jennifer Carpenter, Shohreh Aghdashloo, Campbell Scott


~ sinopsis:
Film je temeljen na istinitom događaju studentice Emily Rose (u filmu je utjelovljuje odlična Jennifer Carpenter) koja počinje dobivati zastrašujuće vizije, a kratko nakon toga obolijeva tjelesno i duševno. Doktori sumnjaju na psihotičnu epilepsiju, ali infektivni nalazi dolaze negativni. Kako se, unatoč lijekovima, stanje mlade žene sve više pogoršava, njezina obitelj odluči pomoć potražiti u ocu Mooru (Tom Wilkins).

Nakon što čuje priču o djevojčici opsjednutoj demonom, svećenik joj odluči pomoći poznatom i od crkve često odbijanom metodom egzorcizma. Unatoč nadljudskim naporima oca Moora, Emily umire, a svećenik biva optužen za ubojstvo iz nehaja. Slučaj preuzima ambiciozna odvjetnica Erin Bruner (Laura Linney) koja ga brani na sudu, istovremeno se suprotstavljajući crkvi i državi.

Kako suđenje odmiče, Erin se sve više počinje boriti sa svojom vlastitom vjerom i strahovima. 'Jedna od stvari koja me najviše privukla ovoj priči je borba između osobnih i religioznih demona, te kako se na te stvari može gledati iz više različitih kutova' kaže glumica Laura Linney. 'Audicija Jennifer Carpenter za ovaj film totalno je promijenila moj pristup filmu' kaže Derrickson. 'Kada sam vidio što je sve u stanju uraditi, kako može vrištati i što sve može uraditi svojim tijelom, znao sam da ću umanjiti korištenje specijalnih efekata. Ona je sama po sebi bila vrlo zastrašujuća'.


[You must be registered and logged in to see this link.]

~ izvor:filmski.net
© a slice of life imagery

Back to top  Message [Page 1 of 1]

Permissions in this forum:
You cannot reply to topics in this forum